ТОП-15 оглядових майданчиків у Києві

Побачити Київ із висоти пташиного польоту не всім по кишені. Зате є в столиці місця, з яких відкривається чудовий вид на пам’ятки міста на Дніпрі. “Народна правда” розповість про кращі оглядові майданчики Києва. Не всі вони безкоштовні, але кожен підходить для романтичних зустрічей і просто екскурсій.

Володимирська гірка

Узвище на правобережжі, парк-пам’ятник садово-паркового мистецтва (з XIX століття). Знаходиться на верхній і середній терасах Михайлівської гори, сьогодні займає майже 17 га. Освоєння цієї території почалося у 1830 році, а пам’ятник Володимиру Великому побудували за 20 років. Вже на початку ХХ століття тут спорудили панораму “Голгофа”, яку зруйнували через чверть століття. Туристи відвідують Володимирську гірку однією з перших, в тому числі з-за того, що вона знаходиться поблизу інших архітектурних пам’яток у центрі міста.

Оскільки на Володимирську гірку можна дістатися на фунікулері, відмінним оглядовим майданчиком будуть два невеликих балкончика на верхній станції. З них відкривається вид на Поділ.

Що видно: Труханів острів, Поділ, набережна Дніпра.

Як дістатися: М. Майдан Незалежності, М. Поштова площа, на фунікулері

ТОП-15 оглядових майданчиків у Києві
Із Володимирської гірки відкривається гарний краєвид на Дніпро

Арка Дружби народів та Маріїнський парк

Трохи віддалік Володимирської гірки знаходиться Арка дружби народів. З оглядового майданчика відкривається гарний вид на Поділ, Труханів острів, набережну Дніпра. Охочі все добре розглянути, можуть на місці взяти напрокат підзорну трубу або бінокль.

Маріїнський парк розташований в центрі Києва недалеко від Майдану Незалежності. У парку розміщується будівля Верховної Ради і Маріїнський палац. Саме біля останнього і знаходиться оглядовий майданчик, але з-за буйної рослинності огляд невеликий. Між Хрещатим парком і Маріїнським парком є Міст закоханих (Парковий міст, Чортів міст), з якого видно частину Печерська та лівобережжя.

Що видно: Поділ, лівий берег, Дніпро, Печерськ

Як дістатися: Арка дружби народів: М. Майдан Незалежності, в бік Європейської площі. Маріїнський парк: від Європейської площі по вул. Грушевського, від Володимирської гірки по Парковій дорозі через Міст закоханих або від М. Арсенальна.

ТОП-15 оглядових майданчиків у Києві
У Маріїнському парку лише один хороший оглядовий майданчик

Скляний міст/”Міст Кличка”

У 2019 році на День Києва у столиці відкрили новий пішохідно-велосипедний міст, який з’єднує Володимирську гірку та Арку Дружби народів. На мосту цілих 3 оглядові майданчики. Довжина мосту понад 200 метрів, сам він спирається на 4 опори, висота найбільшої 32 метри, а найнижчої – 22 метри.

Що видно: Володимирська гірка, Європейська площа

Як дістатися: М. Майдан Незалежності в бік Європейської площі, М. Поштова площа на фунікулері до Володимирської гірки.

ТОП-15 оглядових майданчиків у Києві
Останній відкритий оглядовий майданчик столиці – Скляний міст від Володимирської гірки до Хрещатого парку

Парк Вічної Слави

Великий парк у центрі міста, де розташовуються меморіали жертвам Голодомору, Невідомому солдату. Оглядовий майданчик знаходиться на верхньому плато, з краю якого відкривається панорама Дніпра і лівого берега. Тут великий радіус огляду і видно навіть Лаврську дзвіницю, Свічку пам’яті. Парк Слави одна з найпопулярніших локацій фотографів.

Що видно: панорама Дніпра, лівий берег Києва

Як дістатися: М. Арсенальна, в бік Києво-Печерської Лаври

Музей історії ВВВ, Співоче поле, Ботанічний сад

Музей історії ВВВ знаходиться зовсім недалеко від парку Вічної Слави. У центрі парку розмістився символ Києва – монумент Батьківщина-мати. Навколо нього хороший огляд на лівий берег, міст Патона, зелені міні-острови на Дніпрі. Сам монумент також має два оглядові майданчики. Перший – у ногах статуї на висоті 36 м, там навіть є спеціальні біноклі, а друга – на щиті, з заднього його боку на 92-метровій висоті. Саме звідси  Київ видається як на долоні. Вартість підйому на високий майданчик – 300 грн., нижній – 70 грн. Час роботи з 10.00 до 19.00.

На Співочому полі також є оглядові майданчики, але вигляд закривають густі дерева. Найкращий огляд – з верхньої тераси.

Якщо перетнути бульвар Дружби народів у районі вулиць Землянской або Видубицької, можна потрапити в інше оглядове місце Києва – Ботанічний сад ім. Гришка. Звідси, з “Красного двору”, відкривається панорама Видубицького монастиря і Дарницький міст, Гідропарк. Особливо гарно тут навесні, коли квітнуть бузок та магнолії. Вхід у ботанічний сад – 50 грн. дорослі, 20 грн. – діти старше 7 років.

Що видно: весь Київ, Видубицький монастир, Дарницький міст

Як дістатися: М. Арсенальна, М. Печерська

ТОП-15 оглядових майданчиків у Києві
Огляд на Київ із висоти пташиного польоту – оглядовий майданчик на монументі Батьківщина-мати

Щекавиця, Замкова гора, Юрковиця

Замкова гора – історичний горб висотою 80 м на правобережжі, розташований між Старокиївською горою, Щекавицею, урочищем Гончарі-Кожум’яки і Подолом. Із Замкової гори відкривається вид на Андріївську церкву, Поділ і трохи Воздвиженки. На цю оглядову площадку часто приходять туристи, тому місцевість не відрізняється чистотою.

Щекавиця – ще одна гора над Подолом, разом із Замковою горою і Юрковицею входить в ансамбль трьох гір. Вважається, що саме тут поховали Віщого Олега, є тут Старообрядний цвинтар і мечеть Ар-Рахма. Кут огляду на Щекавиці 270°, але облаштованого майданчика немає.

Юрковиця або Хоревиця – знаходиться ближче до Щекавиці, висота – 175 м. До гори примикає глибокий однойменний яр, в якому тече Йорданське джерело, розташований Ніколо-Йорданський храм. Ніяких особливих пам’яток немає, вид на промисловий Київ, Татарку.

Що видно: панорама Подолу, а з Щекавиці: Поділ, Петрівка, Виноградар, Оболонь, Троєщина, Березняки.

Як дістатися: На Замкову гору: М. Контрактова площа, М. Поштова площа, на фунікулері. На Щекавицю: від М. Контрактова площа, пройтися по вулиці Олегівській, далі вниз до гаражів, між ними є прохід. На Юрковицю: по вул. Кирилівській до зупинки “Пивзавод”, далі по Мильному провулку.

ТОП-15 оглядових майданчиків у Києві
Із Замкової гори можна насолодитися красотами Подолу

Біля Андріївської церкви

Сама Андріївська церква – пам’ятник архітектури ХVIII ст. і улюблене місце туристів. Якщо по балюстраді обійти будівлю з зворотного боку, можна потрапити на невелику оглядову терасу. З неї відкривається вид на Поділ, Андріївський узвіз. Перед чавунними сходами в Андріївську церкву стоїть пам’ятник Проні Прокопівні та Голохвастову. За запевненням деяких, в гарну погоду з оглядового майданчика біля Андріївської церкви видно Чернігів.

Що видно: Поділ

Як дістатися: М. Контрактова площа, М. Поштова площа, на фунікулері.

ТОП-15 оглядових майданчиків у Києві
Невеликі оглядові майданчики біля Андріївської церкви користуються популярністю серед туристів

Черепанова гора

Узвище в центрі столиці, раніше тут знаходився будинок київського губернатора Павла Черепанова. Згодом розбили Олексіївський парк, поруч знаходиться НСК “Олімпійський”, готель “Русь”. Відмінний вид на місто відкривається з Косого капоніру – фортифікаційної споруди, побудованої у 1844 році. Сьогодні на Черепановій горі розташовується музей.

Що видно: із висоти земляних валів відкривається вид на центральну частину міста і НСК «Олімпійський».

Як дістатися: М. Олімпійська, М. Кловська, по вул. Госпітальній.

Дзвіниці: Софійська, Михайлівська, Лаврська

ТОП-15 оглядових майданчиків у Києві
Хороший огляд на пам’ятки в центрі Києва з Софійської дзвіниці

Софійська дзвіниця висотою 76 м. приваблює масу туристів, які відвідують центр української столиці з екскурсіями. Це унікальна споруда, з якої як на долоні видно Софійську площу, Михайлівський собор, а також історичні споруди в центрі Києва, панораму лівобережжя, Поділ. Вартість вхідного квитка – 60 грн, дитячий – 20 грн. Відвідувати можна з 10.00 до 18.30.

Михайлівська дзвіниця вище, ніж тераси Володимирської гірки (49 м), але дерева не дають хорошого огляду. Краще видно перспективу Софійській площі й Михайлівський монастир, Майдан Незалежності, Поділ, Андріївський узвіз, Володимирсьуа гірку, дніпровські кручі.

Лаврська дзвіниця – це 374 сходинки і висота 96 м, подолавши які можна побачити панораму Києва, а також Лаврські сади і куполи нижніх храмів. Вартість відвідування: дорослі – 50 грн., діти – 25 грн. Час роботи: з 9.00 до 19.00.

Що видно: центральна частина Києва, панорама лівого берега, Софійська площа, Михайлівський монастир, Києво-Печерська Лавра

Як дістатися: Софійська: М. Золоті ворота або по Софійській вулиці від Майдану Незалежності. Михайлівська: М. Поштова площа, далі на фунікулері або від Майдану Незалежності вгору по вул. Михайлівській. Лаврська: від М. Арсенальна по вулиці Мазепи, потім по Лаврській.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *