Рада не співпрацювала з урядом: Нардеп припустив, чому останнє скликання ВРУ розчарувало громадян

Багато реформ, які впровадила Верховна Рада України 8 скликання, були точковими і стосувались конкретних верств населення. Тому багато хто вважає, що цей парламент не виправдав покладених на нього сподівань.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (фракція «Батьківщина») Олексій Рябчин.

Він наголосив: складається враження, що Верховна Рада не виправдала очікування людей, бо реформи, які були зроблені, точково стосуються певних груп населення.

«Наприклад, ми вирішили питання переміщених вишів Донбасу. Вони розвиваються, кожного року залучають 1,5-2 тисячі дітей з окупованих Криму та Донецька, усі вступають у виші за спрощеною процедурою. Ми забираємо наших дітей з окупації», – розповів Рябчин.

Окрім того, ВРУ ухвалила й закон про електромобілі. Так, за його словами, українці купують найбільш дешеві електромобілі у Європі, держава входить в десятку країн у цьому напрямку.

«Це окремі точкові речі. Та коли економіка не працює, люди не можуть, наприклад, купити ці машини, попри те, що вони – дешеві», – зазначив Рябчин.

Окрім того, він підкреслив: закони, які ухвалювались, не імплементувались через низький рівень співпраці між Верховною Радою та урядом.

«Наприклад, два роки тому ухвалили закон про фонд енергоефективності – 100 мільйонів євро з Європи, 20 мільйонів – з Німеччини, декілька мільярдів гривень із бюджету повинні були втрачатись для того, щоб люди утеплювали свої будинки, ставили пластикові вікна, сонячні батареї і отримували меншу платіжку. Однак, на превеликий жаль, цей фонд не працює вже роки. Сподіваюсь, він нарешті почне працювати із цього опалювального сезону і люди будуть отримувати із цього певну вигоду», – зазначив депутат.

Як повідомлялось, сьогодні 12 липня спікер Верховної Ради України Андрій Парубій урочисто закрив десяту сесію парламенту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *