Лікар розповів, як легко кинути курити

Більшість курців рано чи пізно намагалися кинути цю справу. Проблеми зі здоров’ям, із зубами, постійний неприємний запах не додають привабливості цієї згубній звичці. Лікар розповів про максимально безболісний спосіб відмови від куріння.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Версія.

Повідомляють, що різка і безболісна відмова від куріння можлива тільки при невеликому стажі від 3-5 років. Причина в тому, що за цей період повноцінна залежність ще не встигла виробитися в організмі. На жаль, курцям з великим стажем кинути палити буде складніше. Але лікарі запевняють, що це потрібно зробити обов’язково у будь-якому віці.

Після відмови від куріння починається абстинентний синдром. Ломка може тривати як тиждень, так і кілька місяців. Для її пом’якшення врачі радять використовувати терапії у вигляді нікотинових пластирів, спреїв і так далі.

Лікар наголошує, що багато курців знову і знову повертаються до згубної звички через час. В основному, це пов’язано з тим, що куріння у людей переплітається з моделями його соціальної поведінки (вживання кави, спілкування, прогулянки, відпочинок). Для того, щоб запобігти поверненню, слід знайти нові захоплення, змінити стиль поведінки. Більшість звичок нікуди не йдуть, але їх можна замінити більш корисними і неруйнівними.

Для того, щоб не зірватися під час ломки, варто розуміти, що організм звик до постійної нікотинової підживленні. Його дефіцит може призвести до посилення кашлю, тому що легені перебудовуються на нову модель роботи. Можуть також з’явиться головні болі, нудота, нездужання, дратівливість. На думку лікарів, це потрібно перетерпіти, тому що організм потрапив у незвичні для нього умови. Однак відсутність постійного бажання викурити сигарету, яке, до речі, часто виникає у самий незручний момент, того коштує.

Існує міф, що літнім людям кидати палити небезпечно. Німецькі вчені провели велике наукове дослідження, за результатами якого вони прийшли до висновків, що взагалі ніякої залежності між відмовою від куріння і погіршенням здоров’я немає і бути не може.

На думку фахівців, кращим помічником для перебудови є позитивний приклад. Так от, колишній президент США Барак Обама зміг кинути палити після 33 років стажу.

Нагадаємо, що Нью-Йорк заборонить арешти за куріння марихуани в громадських місцях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *