Головні новини 9 квітня: де і коли пройдуть дебати, з «Самопомочі» піде частина нардепів

Дебати кандидатів у президенти відбудуться на Суспільному 19 квітня о 20:00. Найближчим часом частина народних депутатів від «Самопомочі» покине фракцію. Заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук, якого пов’язують зі справою Гандзюк, написав заяву про звільнення. Нардеп Олег Барна побився з представником команди Зеленського. Такими були головні новини вівторка, 9 квітня, в Україні та світі.

Дата і місце проведення дебатів

Дебати між кандидатами у президенти відбудуться на Суспільному телебаченні в останню п’ятницю перед голосуванням, а саме 19 квітня. Таку заяву зробив керівник НСТУ Зураб Аласанія та ЦВК.

Читайте також: Дебати між Зеленським та Порошенком: що відомо

Позиція Суспільного така: ми готові до дебатів 19 квітня о 20:00 упродовж однієї години, як зазначено в законі. А після того є можливим будь-який час і будь-який формат. Як я розумію, ЦВК не буде сперечатися, що після цього вже буде воля вольна. Тобто ми готові надати кандидатам можливість більш вільно, поза межами офіційних дебатів і державних коштів, провести те, що можна назвати ток-шоу або щось у більш вільному стилі, з експертами та журналістами, якщо вони на це зголосяться,
– заявив Аласанія.

Водночас, голова ЦВК Тетяна Сліпачук наголосила, що закон «Про вибори президента» встановлює певні підстави та певний порядок проведення дебатів. За її словами, можна провести як дебати за рахунок виборчих коштів, так і дебати, які відповідно до закону «Про вибори Президента» статті 62 має проводити ЦВК із Суспільним.

Вона наголосила, що дебати, які встановлено законом, відповідають не лише міжнародній практиці, а і чотирьом базовим принципам:

  1. Дебати має проводити незаангажована компанія, якою власне і є Суспільне;
  2. Дебати мають бути вседоступними, тобто всі телерадіокомпанії мають мати доступ до сигналу трансляції дебатів;
  3. Дебати мають мати чітку структуру: вступне слово, заключне слово, таймінг на питання та відповіді (це означає, що у рамках цього таймінгу кандидати мають зосередитися на тому, аби донести до виборця свою позицію);
  4. Неприпустимість агітаційної символіки на дебатах, тобто у студії не має бути жодної символіки щодо того чи іншого кандидата, а людина веде ці дебати не є арбітром чи кимось іншим, а є модератором (він має відслідковувати, чи кожен з кандидатів дотримується структури дебатів).

«Тому з боку Центральної виборчої комісії буде забезпечено все для того, щоб наші кандидати використали цю можливість і дали можливість нам з вами, виборцям, зрозуміти і визначитися зі своєю позицією. Це є найголовнішим нашим завданням», – підсумувала Сліпачук.

Читайте також: Зеленський шукає будь-який привід, аби відмовитися від дебатів, – соціолог

Зауважимо, якщо кандидати Зеленський і Порошенко все ж вирішать о 19:00 19 квітня проводити ток-шоу на НСК «Олімпійський», вони матимуть годину, аби встигнути прийти на вже офіційні дебати у студію Суспільного.

Тому, якщо обидва кандидати не з’являться на ефір, Суспільне о 20:00 буде змушене перервати його для того, щоб зробити заяву щодо офіційних дебатів.

На екрані, якщо жоден з кандидатів не з’явиться, у нас буде напоготові будь-що нейтрального характеру, наприклад, маленьке звірятко буде загортати своїми ручками що-небудь, а в той час буде рухомий рядок зі словами: «Перепрошуємо, кандидат «такий-то» не з’явився на дебати,
– жартуючи пояснив Аласанія.

Якщо на офіційні дебати у зазначений час прийде лише один кандидат, згідно з законом, він матиме право самостійно використати цей час в ефірі Суспільного.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *