Голодування Клиха: Політв’язні сподіваються на «вітер змін» з України, – Щур

Серед причин голодування, які озвучував політв’язень Станіслав Клих – дуже холодна камера та огидна їжа. Однак найголовніше – він хоче привернути увагу, адже всі бранці Кремля сподіваються, що зміни, на які чекають в Україні, зможуть розблокувати процес, що застряг на мертвій точці.

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила член Уральської правозахисної групи Тетяна Щур.

Вона наголосила: наразі немає офіційних підтверджень про голодування політв’язня Станіслава Клиха. У понеділок до нього приїде адвокат і тоді «все стане зрозуміло».

«Однак, принаймні, у нього саме такі наміри. Причини, які він озвучує – зовсім огидна їжа, його перевід в іншу камеру. Там дуже холодно – справді в Челябінській області зараз дійсно холодно, а камера велика. Тож, думаю, це повністю достовірна інформація. Та найголовніше – його бажання привернути увагу», – зазначила Щур.

Вона наголосила: Клих дуже просив свою матір, через яку і передав інформацію про голодування, довести до відома громадськості стан, у якому перебувають українські політв’язні в Росії. Вони сподіваються, що «вітер змін, якого всі чекають в Україні», якось вплине на розблокування процесу. Адже протягом останнього року у цьому питання не було жодних зрушень.

«Я знаю і від інших ув’язнених, що всі дуже чекають чогось, якогось жесту. Я впевнена, що і Станіслав припинить голодування, якщо відчує якесь зрушення. Ми намагатимемось будь-яким способом це до нього довести», – розповіла правозахисник.

Водночас, вона прокоментувала й нинішній стан здоров’я Клиха – експертиза не підтвердила у нього раку шкіри.

«Він досить довго перебував у лікарні, наприкінці дуже погано відгукувався про це. Він постійно – на самоті, треба розуміти, що це дуже важко, він не відчуває жодних змін. Станіслав нічого не може їсти – його увесь час нудить, організм вже не приймає тюремної їжі. Там такий стан – нічого непотрібно, нічого вже не хочеться, лише, щоб були якісь зміни», – наголосила Щур.

Правозахисники неодноразово звертались до уповноваженої з прав людини Тетяни Москалькової не лише за долю Клиха, а й інших політв’язнів.

«Балух теж у дуже поганому стані – його вже місяць не випускають із ШІЗО. До Сенцова і Кольченка не допускають консулів, мотивуючи, що вони – громадяни РФ, хоча самі вони цього не визнавали і ніколи не визнають. Російські правозахисники також намагаються зрушити цю ситуацію – робимо все, що в наших силах. Однак, зараз, звісно, чекаємо на тиск з боку України», – підкреслила Тетяна Щур.

Як повідомлялось, напередодні Тетяна Щур на своїй сторінці у Facebook заявила, що Станіслав Клих оголосив голодування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *