Друг Зеленського відзначився дивною заявою про особливості лікування різних націй

Засновник мережі приватних клінік “Борис” Михайло Радуцький, якого в партії “Слуга народу” назвали претендентом на посаду міністра охорони здоров’я, відзначився сумнівною заявою – на його думку існують особливості лікування “у представників різних рас”.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, таку думку Радуцький висловив у інтерв’ю газеті “Ваше здоров’я“.

Своєю чергою в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook спростувала це твердження.

Зокрема Радуцький, розмірковуючи про впровадження в Україні міжнародних клінічних протоколів, заявив, що їх необхідно адаптувати.

“Адже, скажімо, генетичні відмінності в перебігу тих чи інших хвороб у представників різних рас визначають й особливості їх лікування. Тому протоколи мають бути тільки національними, написаними українською мовою, затвердженими МОЗ і Мін’юстом, адаптованими”, — зазначив він.

При цьому думка очільниці МОЗ кардинально протилежна.

“Ми вже нагадували народній депутатці Ользі Богомолець, що не буває жодних “імунних потреб нації”, а хвороби не знають національних чи територіальних кордонів. Тому жителі будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії. Так само з міжнародними протоколами”, – пише Супрун.

Вона пояснила, що міжнародні протоколи є універсальними алгоритмами для лікарів, як призначати лікування пацієнту. Вони створюються медичною спільнотою на основі багаторічних досліджень та пошуків оптимального шляху лікування. Анатомія для українців, американців чи поляків — однакова. Процес перебігу тих чи інших захворювань теж однаковий.

Друг Зеленського відзначився дивною заявою про особливості лікування різних націй

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун розповіла, що в Україні один з найвищих показників самогубств в Європі. Щоб допомогти людям, які опинилися на межі самогубства, МОЗ створює гарячу лінію Lifeline Ukraine.

“Україна також входить у 25 країн світу з найбільшою кількістю суїцидів. Під час війни ситуація погіршилась, чимало людей перебувають у стані постійного емоційного напруження”, – пише медик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *