Чеські комуністи обурені заявою свого міністра про підтримку визнання борців ОУН-УПА

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек назвав визнання Києвом українських повстанців внутрішньою справою України, однак чеські комуністи розкритикували заяву свого міністра.

Про це пише denikN.cz.

Зокрема, лідер Комуністичної партії Чехії Войтех Філіп не погодився з думкою глави МЗС та нагадав про 374 чехів, убитих у Малині (нині Рівненська область) у липні 1943 року.

«Нещодавно я був дуже ображений на його (Петршичека. — ред.) заяву, що закон про бандерівців в Україні наших громадян нас не стосується. Думаю, він повинен серйозно подумати, чи може він приїхати в Оломоуцький край і відвідати Чеський Малин. Це село, яке ми побудували після війни. Ті, хто пережив рейд бандерівців, оселилися там» , — заявив Філіп.

Видання пише, що бандерівці не мали нічого спільного з цим злочином. Крім того зазначають: Філіп помилився у назві села (Новий Малин) і ввів в оману твердженням, що «ми будуємо село».

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада прийняла зміни до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», якими передбачено нове формулювання щодо осіб, які належать до учасників бойових дій.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *