Андрей Окара: Почему российская дипломатия эффективнее украинской

Дипломатия РФ унаследовала опыт Российской империи и СССР, поэтому ее начальные возможности были несопоставимы с возможностями украинской дипломатии

Треба сказати, що солідарність Заходу з Україною проявляється дуже мало в чому. Активно обіцяють допомогу усі – від США до Евросоюзу, але реально ситуація дещо інша. Нещодавно я був у Німеччині, де почув цікаву думку місцевих політологів: «Ми, звісно, розуміємо, що дії РФ в Україні – неправильні, але ми за свою історію вже стільки воювали з Росією…».

Щоправда, це було в червні місяці, а потім трапилася трагедія з Боїнгом, і на міжнародних форумах в Мілані та Брісбені розклад сил і позиція Заходу була вже дещо іншою – Путін примудрився сам себе переграти. Адже зазвичай російська дипломатія була дуже ефективною – принаймні, набагато ефективнішою за українську.

Російська дипломатія має столітні традиції – починаючи з Єлизавети Петрівни та Катерини Другої. Це дуже серйозна школа, традиції, вписаність Росії у теорію міжнародних відносин.

Сучасна Російська Федерація успадкувала цей досвід від Російської імперії та Радянського Союзу, отже, початкові можливості у її дипломатії та української були просто неспівставними.

Путін примудрився сам себе переграти, адже зазвичай російська дипломатія була дуже ефективною

Не кажучи вже про те, що Україна навіть не отримала своєї долі будинків посольств і консульств, що належали СРСР. Зокрема, у Сполучених Штатах будинок, де розташоване українське посольство, був придбаний на кошти діаспори — зовсім ганебна ситуація. До речі, під Полтавою є село Решетилівка, відоме своїми рукодільницями та килимарством. Вони дуже пишалися тим, що килим їхнього виробництва знаходився в радянському посольстві в США. Так от, навіть цей решетилівський килим відійшов Росії, а Україна не отримала нічого, і діаспорі довелося скидатись хоча б на якусь будівлю для посольства.

Так, і українська дипломатія починається не з 1991 року – адже УРСР була одним з засновників ООН, якісь традиції збереглись ще з радянських часів, проте за масштабами вони неспівставні з російськими. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *