Вакарчук виступив з різкою заявою щодо Антикорупційного суду

Можливість ветування кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду з боку незалежних міжнародних експертів є ключовою для законодавства.

Про це заявив відомий співак Святослав Вакарчук у TwitLonger, коментуючи ситуацію з розглядом законопроекту про Вищий антикорупційний суд (№7440) у Верховній Раді.

«Якщо міжнародним експертам із бездоганною репутацією не дозволять відсіювати непрофесійних, корумпованих кандидатів до незалежного Антикорупційного суду, а їх буде, як завжди, «рятувати» наш ВККС (Вища кваліфікаційна комісія суддів – Ред.), то змісту в його створенні немає. Це буде не справжній, а «Потьомкінський» суд», – вважає Вакарчук.

На його думку, «робота» такого суду лише «дискредитує саму ідею незалежного правосуддя» і гратиме на користь тих, хто зацікавлений зберегти «кругову поруку» чинного політичного істеблішменту.

«Дискредитація ідеї незалежного Антикорупційного суду реалізується давно і широко, в тому числі і в публічній площині. Кожного дня з екранів телевізорів та в соціальних мережах «великі правники» та інші «експерти» розказують про дублювання функцій, якусь «втрату суверенітету», неконституційність та інші недоліки Антикорупційного суду», – зазначив він.

За словами Вакарчука, українська судова система «втратила свій суверенітет лише народившись, і є такою вже 27 років» – але цьому «треба покласти край».

«Щоб в України був шанс на успішне майбутнє, нам конче потрібен незалежний від діючої системи орган правосуддя. А вето від міжнародних експертів на затвердження кандидатів на посаду суддів є ключовим запобіжником незалежності майбутнього АС», – вказав він.

Вакарчук переконаний, що голосування за цю ключову деталь у законі про Антикорупційний суд покаже, хто з депутатів хоче змін в країні на краще, а хто – ні.

«Я знаю, що в будь-якому проекті закону завжди є багато технічних неточностей або некоректних формулювань. Їх треба уникати. Але є речі, які роблять той чи інший закон ключовим! У законі про Антикорупційний суд такою річчю є можливість міжнародними незалежними експертами накладати вето на того чи іншого кандидата на посаду судді», – підкреслив співак.

Він також додав, що той, хто проголосує проти такої процедури – проголосує проти справедливості та «опиниться по ту сторону світла для більшості українців».

Нагадаємо, раніше музикант Святослав Вакарчук заявляв, що не планує брати участь в майбутніх президентських виборах.