Україна хоче побудувати космодром в Австралії

Державне космічне агентство України (ДКАУ) запропонувало побудувати космодром біля авіабази Кертін в Австралії, повідомляє The West Australian.

За інформацією видання, пропозиція вперше надійшла до Федерального і Державного урядів Австралії у 2016 році – «ДКАУ для створення космодрому потрібно 5-7 тисяч км2 землі у вигляді оренди промислової площі. Також необхідна підтримка Федерального і Державного урядів Австралії у дослідженні земель на їхню доступність, отриманні дозволів екологічних служб та вирішенні питань з правами на землю австралійських аборигенів. Первинне дослідження може завершитись у відносно короткі терміни і обійдеться в менш ніж 500 тис. доларів«.

При цьому зауважується: будівництво стартових майданчиків, ангарів та допоміжних споруд «могло б фінансуватися за рахунок приватних інвестицій, а також внесків сусідів і союзників Австралії», тоді як, за словами посла України в Австралії Миколи Кулінича, Київ «пропонує людей та експертні знання«.

Разом з тим, наголошується: пропозиція України вже викликала підтримку в представників австралійської влади – так, за словами сенатора із Західної Австралії Лінди Рейнолдс, «пропозиція у випадку її реалізації може мати чудові можливості».

НагадаємоSiemens допоможе «Укрзалізниці» будувати нові локомотиви.