Трейлер наступної Ради: чому варто придивитися до виборів у Молдові

Молдавський сценарій для України

У Молдові завершуються чергові парламентські вибори. Хоча результати голосування та фактичні переможці вже визначені – історія ще далека від свого логічного завершення. Цілком імовірно, що молдавські вибори стануть своєрідним «трейлером» парламентської кампанії в Україні.


 Результати виборів / Джерело: AGORA

Результати виборів / Джерело: AGORA

Вибори без переможця

Цьогорічні вибори у Молдові проходять за аналогічною до України, змішаною системою. До парламенту, який налічує 101 депутата, 50 обиратимуться за партійними списками, 51 – по мажоритарним округам.

З 35 мандатами, переможцем цих виборів стала Партія соціалістів республіки Молдова (PSRM), яку фактично очолює проросійський президент Ігор Додон. Одразу за нею йде правляча Демократична партія (DP) олігарха Володимира Плахотнюка – 30 місць. Низка ЗМІ неодноразово називала Плахотнюка бізнес-партнером українського президента Петра Порошенка, останнього він нещодавно назвав своїм товаришем.  26 мандатів здобув опозиційний проєвропейський блок ACUM («Зараз!»). Не дивлячись на те, що опозиціонери випередили «демократів» за пропорційною системою, вони цілком очікувано поступилися владі по мажоритарці. Замикають цей список популістська партія «Шор» (Sor), очолювана іншим молдавським олігархом Іланом Шором, який перебуває під слідством за крадіжку мільярда євро із молдавських банків. Загалом вони отримують 7 місць. Ще три округи лишилися за позафракційними.