СБУ: Перший український національний конгрес є спробою захоплення влади України

Служба безпеки України розслідує спробу захоплення влади в Україні членами Першого національного українського конгресу (ПНУК).

Про це інформує прес-служба СБУ.

У матеріалах слідства вказано, що у травні 2018 року відбувся з’їзд УНК в Чехії, на якому учасники зібрання назвали чинну владу нелегітимною і висунули свої альтернативні органи самоврядування.

Зокрема, оголосили про створення нової судової гілки влади «Українського народного трибуналу» та спецслужби «Таємна екзек’юта».

Водночас усі члени конгресу повинні допомагати спецслужбі усувати політичних діячів.

«Завданням УНА є силове протистояння Нацгвардії та Нацполіції для повалення конституційного ладу», — йдеться у повідомленні.

За інформацією Служби безпеки, УНА формує 5 територіальних «легіонів» у Києві, Київській, Житомирської, Вінницької, Кіровоградської, Черкаської областей та міста Кременчук.

Єдиним кандидатом у президенти України від ПНУК пропонували кандидатуру активіста Євромайдану Івана Бубенчика. Однак 1 листопада вони висловили йому недовіру.

Нагадаємо, у спробі захопити владу в Україні звинувачують нардепку Надію Савченко.

Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.