Поляки інвестують у сміттєпереробний завод під Вінницею 15 млн євро

Польська компанія має намір побудувати у Віннницькій області сміттєпереробний комплекс, інвестувавши у нього 15-20 млн євро.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, меморандум про співпрацю для реалізації інвестиційного проекту – сміттєпереробного комплексу підписали вінницький міський голова Сергій Моргунов і координатор проекту Domat Consulting (Польща) Ярослав Пасек.

Розташується завод біля с. Людавка (Вінницька обл.), завершити будівництво планують за два-три роки.

«Думаю, нам з вами знадобиться три роки щоб досягти бажаних результатів. Техніка, яку ми плануємо закуповувати, дозволить досягти мети, коли на захоронення ітиме лише 7-12% від загальної кількості відходів», – заявив Пасек.

За його словами, вже підготовлена передпроектна документація.

Сума інвестицій в об’єкт складе 15-20 млн євро.

«Це буде спільне фінансування польської сторони і Вінницької міськради», – зазначив заступник голови міськради Микола Форманюк.

Він також додав, що з вторинної сировини вироблятимуть брикетне паливо для цементних або цегельних заводів. Крім того, на сміттєпереробному комплексі буде створено не менше 50 робочих місць.

Domat Consulting – стартап-проект, що займається розробкою технічних і технологічних рішень, які об’єднують раціональне поводження з відходами з економікою енергозбереження та охорони навколишнього середовища.