Поліція замовляє «тітушкам» напади на активістів – Стерненко

Одеський активіст Сергій Стерненко проводить власне розслідування у зв’язку з неодноразовими спробами замаху на нього, і стверджує, що знає, хто є організатором нападу на нього. Про це Стерненко написав у матеріалі для видання Insider.

«Оскільки підстав довіряти поліції у мене практично немає, я проводжу власне розслідування. Робота в цьому напрямку дала вже певні результати. І частина з них стосується останнього замаху, під час якого один з нападників дістав поранення, другий загинув, а я майже місяць змушений був провести на лікарняному ліжку. І поки мовчать ті, хто мав давно довести слідство до логічного завершення, причетні до злочинів не просто залишаються на свободі й отримують державну охорону, а й мають можливість продовжувати свою протизаконну діяльність», – пише Стерненко.

«Як заведено писати в таких випадках, знайомтеся, це — Саша. Прізвище — Подобєдов. По батькові — Олександрович. 15.08.1991 року народження.

Проживає в м. Чорноморськ, що в Одеській області. Саша — тітушковод середньої ланки. Цей висновок напрошується, якщо дослідити інформацію з відкритих джерел. Якийсь місцевий «Крисін», якщо ви розумієте, про що я. Робота Саші, судячи з даних в ЗМІ, полягає в тому, що він знаходить і поставляє тітушок, які за гроші беруться за брудну роботу. Крім відповідних публікацій в ЗМІ, про це також говорять мої джерела в його оточенні. Наприклад, в 2017 році, як пишуть ЗМІ, він організовував молодиків для участі в силових заходах на території смт Затока. Допомагав адвокату Погорєлому і займався рейдерством на замовлення одіозного Юрія Крука.

Незважаючи на молодий вік, у Саші вже є кілька елітних автомобілів — чорна і сіра BMW X5 (за словами співрозмовника з його оточення), а за даними МВС, він може пересуватися також на Land Rover і Porsche Cayenne», — повідомляє активіст.

За його словами, в квітні 2018 року, за місяць до останнього замаху на Стерненка, місцезнаходження Подобєдова офіційно намагалася встановити поліція з дуже цікавого приводу.

«Під час переоформлення авто у відділенні його застали на зміні ідентифікувальних номерів кузова автомобіля. У поліції також було орієнтування на нього приблизно на початку 2018 року. Але підозрюваним він, судячи з усього, так і не став — у реєстрі судових рішень відсутні будь-які рішення із зазначенням номерних знаків авто ВТ9798ВТ. У той же час, реєстр транспортних засобів через OpenDataBot видає два різні авто, зареєстрованих з цими номерними знаками», — зазначає Стерненко.

«Мої джерела в одеській міліції стверджують, що після низки проблем із законом Подобєдов став співпрацювати з МВС і братися за виконання завдань від окремих співробітників з ГУНП. Таких, як він, дуже багато сьогодні в Україні. І він би не особливо цікавив мене, якщо б не один факт: цілком ймовірно, що Олександр Подобєдов був організатором останнього, третього замаху на мене. І як мені відомо, саме він особисто привозив під мій будинок Івана Кузнєцова — тітушку, який загинув після спроби позбавити мене життя», — пише Стерненко.

Іван Кузнєцов

За його словами, про роль Подобєдова йому повідомили «адекватні співробітники поліції вже наступного дня після замаху».

«Ще через деякий час на мене вийшов чоловік, представився близьким знайомим Саші і розповів багато деталей про напад, яких не могла знати стороння людина. Згодом на Подобєдова мені вказали й інші люди. Якщо узагальнити весь масив інформації, який я отримав, то виходить таке:

24 травня за кілька годин до замаху Подобєдов привіз на автомобілі «Ауді» світлого кольору першого виконавця злочину Івана Кузнєцова, жителя Чорноморська. Подобєдов зустрівся зі своїм кумом Віталієм Посувайлом.

Віталій Посувайло

Посувайло, в свою чергу, привіз для інструктажу іншого співвиконавця — Олександра Ісайкула.

До слова, зв’язок Посувайла з Ісайкулом підтверджують і дані з Єдиного державного реєстру, згідно з яким вони є співзасновниками громадської організації «НСБ».

Джерела кажуть, що зустріч відбулася поблизу одеської ОДА, звідки виконавців довезли до мого будинку, де і висадили. Подобєдов сидів у автомобілі, а Посувайло відправився в сторону Французького бульвару, де очікував спільників. Тоді, коли я поїхав від кафе до свого дому з Наталією Усатенко, Подобєдов покликав виконавців Кузнєцова та Ісайкула до авто і сказав, щоб ті були напоготові. У момент, коли я з Наталією наближався до свого під’їзду, Подобєдов моргнув фарами — дав сигнал, і Кузнецов і Ісайкул побігли мені назустріч, після чого здійснили замах. Те, що зловмисники діяли за сигналом, підтвердили також свідки, які розповіли про це моєму адвокату Вадиму Оксюті», — пише Стерненко.

Джерело з оточення Подобєдова зазначило, що після невдалої спроби мого вбивства Подобєдов зустрічався зі вдовою загиблого Кузнєцова і своїми друзями з одеського ГУНП, а згодом був викликаний на допит у справі нападу на мене, але підозрюваним він так і не став. На моє запитання про те, яким чином Подобєдов міг отримувати інформацію про мої переміщення, співрозмовник відповів, що для цього використовували зовнішнє спостереження і якесь спеціальне обладнання», — пише Стерненко і передбачає, що, йшлося про GPS-трекери, які в липні були виявлені на його автомобілі.

Маркування «Зроблено в Україні» та інвентарні номери на пристроях можуть вказувати на те, що їх збирали спеціально для правоохоронних структур. Швидше за все, для Нацполіції.

GPS-трекери. Фото автора

«Весь цей час я не був на сто відсотків упевнений, що інформація, яку отримав з різних джерел, є достовірною. Втім, вона здавалася схожою на правду і абсолютно логічною. Проте 27 жовтня я відвідував один з одеських кінотеатрів, і при виході із залу помітив, що за мною стежить якийсь чоловік. Я пішов йому назустріч, але він різко прискорив крок і попрямував в туалет. Коли ж він з нього вийшов, я упізнав у чоловікові того самого Олександра Подобєдова. Сказати, що я був в шоці — не сказати нічого. Спектр емоцій, що виникають у момент зустрічі людиною, причетною до спроби позбавити тебе життя, просто неможливо передати словами», — пише Стерненко.

Фото від 27.10.18, час — 23:50. Кінотеатр «Сінема Сіті», Одеса, Семафорний пров., 4 К5. Оригінали будуть надані слідству. Інформацію також можна перевірити, отримавши записи з камер спостереження, зазначає автор публікації.

«Після декількох спроб мене вбити я знаходжу тільки одне пояснення, чому Подобєдов стежив за мною — готується нова спроба вбивства. Причому тими ж людьми, які діяли і раніше. Тими людьми, про яких знає слідство, але які чомусь уникають покарання. Відсутність підозр з боку МВС для Подобєдова, Посувайла та Ісайкула може бути пов’язана з тим, що зазначені особи співпрацюють з правоохоронними органами за «чорними» замовленнями, а їхній арешт означав би викриття та інших співучасників у поліцейській формі (хоча, це лиш припущення, тому що ми живемо в правовій державі. Хіба у нас можливо таке, щоб поліція співпрацювала з бандитами?). Або ж замовник замахів може бути настільки впливовим, що не дозволяє їх заарештувати. Тому, я припускаю, що шукати його також потрібно серед представників влади. Станом на кінець жовтня 2018 у правоохоронців більш ніж достатньо доказів, щоб затримати згаданих в цій публікації осіб. І не тільки їх. Але слідство чомусь зволікає, і тим самим дає зрозуміти всім потенційним і реальним замовникам, що в Україні можна замовляти вбивства з політичних мотивів. І за наявності зв’язків у владних структурах тобі точно за це нічого не буде. Втім, ті, хто так вважають, дуже сильно помиляються. Адже такий стан речей не може бути вічним, і громадянське суспільство ще скаже своє слово у відповідь. І це слово може виявитися дуже неприємним для тих, хто впевнений у власній безкарності», — робить висновок одеський активіст.

Нагадаємо, в Одесі невідомі побили та поранили колишнього голову місцевого «Правого сектору» Сергія Стерненка.