Пашинський продавав Міноборони старі БМП у 10 разів дорожче

Народний депутат від «Народного фронту» Сергій Пашинський організував корупційну схему, через яку старі бойові машини піхоти (БМП) коштували українському оборонному бюджету в десять разів дорожче.

Про це повідомляє Новое время.

Йдеться про контракт, укладений Міністерством оборони України у 2016-2017 роках, щодо постачання БМП Житомирським бронетанковим заводом.

Підприємство купувало списані з озброєння БМП-1 1980-х років випуску у польської компанії Wtorplast. Ця компанія, своєю чергою, придбала їх у чеської компанії Excalibur Army по 20-25 тис. євро за одиницю – за ціною металобрухту. Польська Wtorplast розбирала БМП – відділяла вежі від шасі.

Житомирський завод завозив усе це окремо в Україну: одна вежа оцінювалася у 66 тис. доларів, а шасі – 99 тис. доларів. Завод «ремонтував» БМП, просто з’єднуючи раніше розібрані частини. Вартість робіт становила ще 40 тис. доларів за одиницю.

У результаті БМП вартістю 20 тис. євро обходилися українському оборонному бюджету в 205 тис. доларів. Лише в 2017 році у рамках контракту із Житомирським бронетанковим заводом Міноборони закупило 200 бойових машин, витративши на них 41 млн доларів.

Те, що «кінцевим бенефіціаром цієї схеми є Сергій Пашинський» виданню повідомив один із бізнесменів, причетний до поставок. Сам депутат-«нарфронтовик», звісно ж, заперечив це, заявивши: «Я не те що не маю, а теоретично не можу мати комерційних відносин із ЖБЗ».

Як відомо, нардеп Сергій Пашинський зацікавився «1,5 млрд доларів Януковича», вимагаючи від генерального прокурора Юрія Луценка всю інформацію про конфісковані гроші.