Не тільки на стадіоні: Зеленському і Порошенку зробили пропозицію щодо дебатів

Якщо кандидати в президенти України Володимир Зеленський і Петро Порошенко все ж вирішать провести дебати на стадіоні, їм варто зустрітися ще одного разу – в рамках “класичних” дебатів.

Таку думку висловив в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Два раунди дебатів

Було б цілком логічно, якби кандидати на кілька днів раніше до визначеного законом терміну, 19 квітня, провели дебати на НСК “Олімпійський”, як заявили їхні штаби. А потім, відповідно до чинного законодавства, в передостанній день кампанії, власне 19 квітня, прийшли на дебати на Суспільному. Тобто, щоб відбулося два раунди дебатів. Я вважаю, це найкращий варіант.

Доцільність дебатів на стадіоні

Якщо штаби кандидатів вирішать таки провести дебати на НСК “Олімпійський”, в цьому немає особливих проблем. В будь-якому разі, із дебатів не потрібно робити шоу, тому що там має домінувати зміст, а не форма. Тому мені більше подобається американський формат, коли дебати проводять в університетах, а не на стадіонах. Однак це вибір штабів. Тож важливо, щоб зараз відбулася дискусія навколо технічних моментів проведення дебатів: хто буде серед глядачів та журналістів і так далі.

Читайте також: Дебати на стадіоні: українцям розповіли важливе про зустріч Зеленського і Порошенка

Я вважаю, що коли вже буде обрано стадіонний формат, то дебати мають тривати досить довго, не менше, ніж півтори години. Крім того, не має бути впливу політичних ультрас, тобто криків, банерів чи образливих дій, щоб глядачі могли оцінити не форму, а зміст.

Про дебати Порошенка і Зеленського і не тільки читайте в повному тексті інтерв’ю Олексія Кошеля НАРОДНІЙ ПРАВДІ найближчим часом.

Марина Євтушок