НАБУ розпочало розслідування щодо ГПУ через незаконну купівлю авто

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрило кримінальне провадження через закупівлю Генеральною прокуратурою 19 автомобілів. За інформацією Bihus.Info, автомобілі були закуплені в період, коли це було заборонено постановою Кабінету міністрів.

НАБУ відкрило справу 31 січня за статтею про нецільове використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Перед цим юристи з проекту «Тисни» звернулися до НАБУ після виходу розслідування Bihus.Info “Заборонені колеса” в листопаді минулого року.

У матеріалі йшлося про те, що Генеральна прокуратура закупила 19 легкових автомобілів на загальну суму близько 13 млн гривень у той час, коли такі закупівлі були заборонені постановою Кабміну.

Документом заборонялося купувати автівки у 2016-18 рр., однак у ГПУ вирішили, що постанова суперечить закону «Про прокуратуру» і не стали її виконувати.

18 лютого журналісти повідомили, що НАБУ зареєструвало провадження і буде розслідувати «нецільове використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах».

Слід зазначити, що станом на листопад 2018 року автопарк ГПУ був найбільшим за всю історію цього органу і складав 103 автомобілі.

Раніше повідомлялося, що в грудні 2018 — січні 2019 років Спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБУ припинили розслідування низки резонансних справ.