Мер Сміли: Кабмін хоче зробити нас крайніми у питанні боргів перед «Нафтогазом»

Мер міста Сміли Черкаської області Олексій Цибко заявив про шантаж з боку обласної держадміністрації та Кабінету міністрів України з приводу розблокування подачі опалення. Міський голова стверджує, що їх хочуть зробити крайніми в питанні боргів за газ.

Про це повідомляє Страна.

Йдеться про те, що Сміла має борг за газ на суму близько 90 млн гривень ще з тих пір, як постачальником тепла в місті було приватне підприємство «Смілаенергоінвест». Воно нібито привласнило гроші, які йому платили за послуги. З цього приводу порушено кримінальну справу, однак це не звільнило місцеву владу від обов’язку платити за рахунками.

«Нафтогаз», своєю чергою,  не дає газ, поки не будуть погашені старі борги або хоча б їх частину. Платити місту нічим, штрафи і пеня день у день лише зростають.

Мер Сміли заявляє, що платити вони все одно не будуть, адже за отримане від «Смілаенергоінвест» тепло гроші вже сплачено, на підтвердження чого у людей є квитанції, а у бюджетних організацій – акти виконаних робіт.

«Чому ми повинні платити ще раз. Про існування великих боргів знали в Черкаській ОДА, але це підприємство чомусь прикривали. А тепер нас просто намагаються зробити крайніми. Ми пропонували Кабміну варіант оплати частини нашого боргу, поки ми будемо судитися по всій сумі. Але нам відмовили», – пояснив Цибко.

Водночас у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства стверджують, що недавно міськрада розподілила на премії 10 млн гривень, якими могла би заплатити за газ.

«Місцеві депутати три місяці шукали кошти під гарантії для своєчасного запуску тепла. Йдеться про 15 млн грн. У той же час на стимулюючі виплати за інтенсивність праці, напружену роботу службовцям міськради гроші знайшли. Преміювання соціально-культурної сфери в 5 млн. Також виплачено», – заявив глава Мінрегіону Геннадій Зубко.

Тим часом, як відомо, жителі міста Сміла налаштовані радикально і в разі невирішення проблеми з подачею тепла заявляють про намір «перекрити центр України».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *