«Газпром» заявив про розірвання контрактів з «Нафтогазом»

Глава правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив про старт процедури розірвання контрактів з «Нафтогазом України» на постачання і транзит газу.

Про це повідомляють російські ЗМІ, зазначаючи: за його словами, на таке рішення компанія зважилась після зобов’язання її Cтокгольмским арбітражем здійснити виплати «Нафтогазу» в розмірі 4,6 млрд доларів – «Стокгольмський арбітраж, керуючись подвійними стандартами, ухвалив асиметричне рішення за контрактами на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України». «Газпром» змушений негайно почати процедуру розірвання контрактів з НАК «Нафтогаз України» на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі».

При цьому, зауважується, в російській компанії переконані, що рішення арбітражу суттєво порушило баланс інтересів сторін за даними контрактами – «Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. У такій ситуації продовження дії контрактів для «Газпрому» є економічно недоцільним і невигідним».

Як відомо, глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв вважає, що скорочення температури в приміщеннях на один-два градуси дозволить уникнути кризової ситуації в енергетиці. Він переконаний, що такі заходи не дадуть Росії задіяти її план «газового шантажу».