Експерт про скандал з Йованович: Порошенко вирішив заручитися підтримкою Трампа

Політолог Руслан Бортник вважає, що скандал з генпрокурором Юрієм Луценком через «списки» від посла США Марі Йованович створили для того, щоб розгорнути справу Пола Манафорта на 180 градусів і отримати підтримку глави Білого дому Дональда Трампа перед виборами.

Таку думку він висловив в коментарі для golos.ua.

«Це надія адміністрації Порошенка в останній момент підіграти Трампу. Фактично розгорнувши справу Манафорта на 180 градусів. Тобто виявиться, що Манафорта підкуповували не російські олігархи і вона є спекуляцією, яка була організована екс-адміністрацією Білого дому в підтримку кандидата в президенти Клінтон. Порошенко і його команда сподіваються, що Трамп проковтне цю наживку і, таким чином, українській владі вдасться поліпшити з ним стосунки на тлі президентських і парламентських виборів», – зазначив Бортник.

За його словами, складно передбачити, як далі буде розвиватися ситуація. Він підкреслив, що потрібно очікувати офіційної реакції США на заяву Луценка. Бортник додав, що є два варіанти завершення скандалу: або відклик Йованович, або знищення генпрокурора.

Нагадаємо, Бортник заявив, що відставка генерального прокурора Юрія Луценка до президентських виборів маловірогідна.