ДБР розслідує справи проти 23 народних депутатів

Державне бюро розслідувань (ДБР) розслідує кримінальні провадження щодо 23 депутатів Верховної Ради.

Про це повідомила перший заступник директора ДБР Ольга Варченко в ході парламентських слухань, передають Українські Новини.

Вона зазначила, що центральний апарат ДБР розслідує кілька резонансних кримінальних проваджень, зокрема щодо 23 депутатів парламенту.

Крім цього, розслідуються справи проти 44 детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Зокрема, завершується слідство щодо співробітників Бюро, які допустили недбалість при розслідуванні розкрадань в державному концерні «Укроборонпром».

«Дане кримінальне провадження вже на фінальній стадії», – підкреслила Варченко.

Вона зазначила, що загальна сума збитків, що фігурує в розслідуваннях ДБР, – 2,5 млрд гривень.

НагадаємоДБР відкрило кримінальне провадження за фактом можливої державної зради колишнього президента Петра Порошенка та інших посадових осіб під час проходження українськими моряками Керченської протоки, що призвело до їхнього захоплення Росією.

Пізніше юрист Андрій Портнов заявив, що подав до Державного бюро розслідувань заяву із звинуваченням екс-президента України Петра Порошенка у відмиванні коштів армії. Директор ДБР Роман Труба заявив, що у відомстві вивчають заяву Портнова.

Портнов також подав до Державного бюро розслідувань третю заяву із звинуваченням Петра Порошенка щодо відмивання коштів, легалізації незаконних доходів та несплати податків п’ятим президентом та четверту заяву про вчинення злочину екс-президентом Петром Порошенком, а саме про спробу узурпації ним судової влади.